Usługi w chmurze

Dane w chmurze

W swojej ofercie posiadamy rozwiązania, które umożliwiają wymianę danych między użytkownikami oraz przechowywanie kopii zapasowych w chmurze, czyli wirtualnej sieci dostępnej z dowolnego miejsca w internecie poprzez komputery lub urządzenia mobilne.

Jest to przydatne rozwiązanie dla firm pracujących w grupie na różnych dokumentach w różnych lokalizacjach. Czy też w razie potrzeby dostępu z telefonu komórkowego.

Świetnie sprawdza się również jako miejsce na zapasową kopie danych.

Programy w chmurze

To rozwiązanie pozwala na uruchamianie programów na wirtualnym serwerze, który dostępny będzie tylko przez bezpieczne połączenie VPN. Dzięki temu tylko uprawnione osoby będą mogły korzystać z zasobów serwera, ale za to z dowolnego miejsca, gdzie działa internet.

W ten sposób zasoby firmy dostępne są dla pracowników w delegacji czy na tzw. home office.

Dodatkowo w łatwy sposób tworzone są kopie takiego systemu i w razie jakiejkolwiek usterki można go szybko odtworzyć lub odzyskać brakujące dane, nawet jeśli zostały usunięte przez pomyłkę pracownika.

Sieci VPN

Projektujemy i wdrażamy wirtualne sieci prywatne, które mogą połączyć odległe lokalizacje firmy w jedną logiczna sieć i pozwolą na wymianę danych jak w sieci lokalnej.

Połączenie realizowane są przez bezpieczne, szyfrowane tunele np. IPsec.

Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemów IT?